Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų komanda Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybų III etape kausis su Šiaulių „Rūtos“ krepšininkėmis. Tai paaiškėjo po to, kai sostinės ekipa II etapo paskutinėse rungtynėse namuose 85:50 (22:12, 16:17, 25:12, 22:9) sutriuškino Kauno rajono „Sirenų“ ekipą. Šį sezoną Vilniaus ekipa LKF turnyre dar nepatyrė pralaimėjo kartėlio.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa jau nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą (10:0) ir daugiausiai Gintarės Petronytės pastangomis neleido varžovėms priartėti (22:12). Antrą kėlinį puikiai pradėjo Greta Šniokaitė ir skirtumas šoktelėjo iki penkiolikos (29:14). Paskutinėmis antro kėlinio minutėmis Vilniaus ekipa sulėtino tempą ir Kauno rajono komanda sumažino atsilikimą (38:29).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje komandos kovėsi apylygiai, tačiau tada „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa įjungė aukštesnę pavarą ir paliko varžoves už nugarų (63:41). Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Vilniaus komanda didino pranašumą, „Sirenos“ bejėgiškai laukė rungtynių pabaigos (85:50).

Likus pusei minutės žiūrovai atsistoję plojimais palydėjo iš „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipos išvykstančią puolėją Brigid Bowley. Australė kartu su savo draugu, buvusiu „Lietuvos ryto“ krepšininku, Brad Newley išvyksta į Ispaniją.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė G.Petronytė. Vidurio puolėja per 23 minutes pelnė 21 tašką (8/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/8 baudos), po krepšiais atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą ir surinko 28 naudingumo balus.

Iš komandos išvykstanti B.Bowley pelnė 10 taškų (5/8 dvitaškiai), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų. Tai buvo paskutinės australės rungtynės Vilniaus komandoje.

„Man liūdna palikti šią komandą. Čia buvo labai smagu ir mėgavausi žaisdama“, – po mačo teigė B.Bowley.

G.Šniokaitė pelnė 18 taškų (7/12 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos, 4 atk. kam., 4 kld.), Eglė Šniokaitė – 14 (1/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 6/7 baudos, 3 rez. per.), Kristina Vengrytė – 7 (2/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5 rez. per., 3 per.), Ieva Prėskienytė – 6 (4 atk. kam.), Sakellie Daniels – 5 (4 atk. kam., 4 rez. per., 3 per.), Sigita Galdikaitė – 4, o Vita Žilinskaitė taškų nepelnė (4 atk. kam.). Santa Dreimanė nežaidė dėl legionierių limito, o Šarūnė Povilionytė dėl kojos traumos.

„Sirenų“ komandoje Kristina Alminaitė pelnė 16 taškų, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė – 11, o Ieva Stankevičiūtė – 9.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa žais penktadienį su Marijampolės „Sūduvos“ komanda. Tai bus Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynės.